هرچی که دلت بخواد "گتوند"

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

پیرو تماس های تعداد زیادی از کاربران سایت در مورد اینکه قیمت خودروهای وارداتی و نحوه محاسبه قیمت تمام شده خودرو در منطقه آزاد اروند چگونه است گزارشی آماده شده است که به طور مختصر قیمت خرید خودرو در کشور کویت و هزینه هایی که باید پرداخت شود تا این خودرو به دست خریدار برسد را بررسی می کنیم.

 

هزینه های عمده جاری که به قیمت خرید خودرو در کشور مبدا تا ترخیص و خروج از گمرک منطقه آزاد اروند اضافه می شود به شرح زیر است:

- هزینه حمل تا بنادر جهت بارگیری بر روی کشتی

- هزینه صادرات مجدد مطابق با قوانین گمرک کشور مبدا

- هزینه حمل به وسیله کشتی تا گمرک خرمشهر

- هزینه فرم ها ، مدارک گمرکی و پروانه تردد

- هزینه انبارداری و پارکینگ

- عوارض گمرکی ورود به منطقه آزاد اروند ( برای خودروهای مدل سال معادل ۵ درصد ارزش سیف خودرو و خودروهای یک مدل پایینتر معادل ۱۰ درصد ارزش سیف خودرو )

- عوارض شماره گذاری و هزینه پلاک ( 400 هزار تومان )

- هزینه نصب جی پی اس

- هزینه بیمه نامه شخص ثالث

- هزینه بیمه نامه تضمین

- هزینه تعهدات محضری مالک و ضامن

- هزینه ترخیص کار

 

لازم به ذکر است قیمت تمام شده خودرو در منطقه آزاد اروند با توجه به آپشن ها و امکانات خودرو و تغییرات روزانه نرخ ارز متغیر است.

امروز یکم شهریور 93 ، نرخ هر دینار کویت 10990 تومان است.

 

در جدول زیر قیمت خودروهای صفر کیلومتر مدل 2014 در کشور کویت در دو مدل پایه و فول بر حسب دینار را مشاهده می نمایید:

قیمت ماشین ها در ادامه مطلب ...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ شهریور ۹۳ ، ۰۶:۱۴
امیر حسین
استاندار خوزستان افزود: دولت قصد داشت یک هدیه ارزشمند به کل مردم خوزستان اهدا کند که در این راستا تردد خودروهای پلاک اروند در کل شهرهای استان خوزستان آزاد اعلام شد.

استاندار خوزستان گفت: به مناسبت هفته دولت تردد خودروهای پلاک اروند در کل شهرهای استان خوزستان از سوی دولت آزاد شد.

به گزارش جنوب نیوز، عبدالحسن مقتدایی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته دولت اظهار کرد: دولت قصد داشت در این هفته یک هدیه ارزشمند به کل مردم استان خوزستان اهدا کند که در این راستا از امروز تردد خودروهای پلاک اروند در کل شهرهای استان خوزستان آزاد اعلام شد.

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1392/11/02/IMG19201277.JPG

وی افزود: چند ماه قبل امکان تردد این خودروها تا شعاع  120 کیلومتری از شهرهای آبادان و خرمشهر یا همان منطقه آزاد اروند مهیا شد و شهرهایی مثل اهواز، شادگان و ماهشهر امکان استفاده و توقف نامحدود خودروهای پلاک اروند را به دست آوردند.

مقتدایی عنوان کرد: بر همین اساس پیگیری هایی از سوی استانداری برای گسترس این محدوده به کل شهرهای استان خوزستان آغاز شد تا مردم این شهرها نیز از مزایای خودروهای خارجی پلاک اروند با قیمت مناسب بهره‌مند شوند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: خودروهای خارجی دارای پلاک اروند در ابتدای راه اندازی این منطقه، تنها امکان تردد در این دو شهر را داشتند و برای خروج از محدوده این دو شهر ضرروی بود اقدام به گرفتن مرخصی آن هم برای زمانی محدود بکنند. بعد از این، در حدود سه سال قبل دولت تصویب کرد که خودروهای پلاک اروند برای رفاه حال مردم آبادان و خرمشهر که نیاز به تردد به مرکز استان را دارند، امکان تردد بدون مرخصی و مجوز تا شهر اهواز را داشته باشند منوط به اینکه شب در محدوده منطقه آزاد اروند یعنی شهرستانهای آبادان و خرمشهر بازگردند.

وی تصریح کرد: همچنین دولت این اجازه را داده است؛ افرادی که این خودروها را در اختیار دارند برای اینکه از تعطیلات پایان هفته هم به خوبی استفاده کنند؛ روزهای پنج شنبه و جمعه در کل شهرهای استان خوزستان به صورت آزادانه تردد کنند و نیاز به گرفتن مرخصی نداشته باشند. مالکان این خودروها حتی این امکان را دارند که به سایر نقاط کشور هم مسافرت کنند که این موضوع منوط به گرفتن مرخصی از سازمان منطقه آزاد اروند است.

به گزارش مهر؛ مقتدایی تاکید کرد: بر همین اساس خودروهای عمومی مثل تاکسی ها، آتش نشانی ها و .... هم می توانند در کل شهرهای استان خوزستان حضور داشته باشند به عبارتی دیگر برای نمونه شهرداری اهواز می تواند ناوگان تاکسیرانی خود را به ماشین های خارجی مجهز کند. دولت با این اقدام خود امتیاز مناسبی به مردم خوزستان داد زیرا مردم خوزستان به علت گرمای شدید و گرد و غبار و انواع آلودگی ها به خودروهایی با کیفیت بالا نیاز دارند که خوشبختانه دولت این حق را به آنها داد. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ شهریور ۹۳ ، ۰۵:۵۶
امیر حسین